Choď na obsah Choď na menu
 


ucesy,hlavne pre kratsie vlasy

18. 3. 2008

11/2008

Účesy modeliek pre nás síce vytvorili kaderníčky, ale vy ich bez problémov zvládnete aj sama. Základom je dobrý strih a potom je len na vás, či si dnes želáte vyzerať elegantne, nežne dievčensky, alebo zvodne.

 

KRATŠIE VLASY

1. Zvodná kráska
Veľmi obľúbený dlhší „bob“ robí skutočné zázraky. Pôsobí veľmi žensky a pritom sa ľahko upravuje. Účes, aký má naša modelka Nicol, si urobíte tak, že si do umytých vlasov nanesiete špeciálne tužidlo na väčší objem a vyfénujete pomocou okrúhlej kefy smerom dovnútra. Nakoniec si do rúk vtrite malé množstvo Zvodná kráskavosku a naneste ho na končeky vlasov tak, že ich budete vytáčať dopredu k tvári. Rovnako postupujte aj pri dlhšej bočnej ofine, ktorú pomocou vosku vyformujte do efektného oblúčika. Nakoniec prelakujte silne tužiacim lakom.

2. Nežné dievčatko
Tento účes názorne ukazuje, aký efekt majú vlasové doplnky. Postup je v podstate rovnaký ako pri predchádzajúcom účese (č. 1). Do vlhkých vlasov si naneste prípravok na objem a vyfúkajte pomocou okrúhlej kefy smerom dovnútra. Vlasy si na jednej strane dajte za ucho a na druhej nechajte menší prameň voľne splývať popri tvári. Nasaďte čelenku a doformujte pomocou vosku. Nakoniec prelakujte. (Čelenka: Things, 89 Sk)
3. Vyčesaná elegancia
Účinok odhaleného zátylku pozná vari každá žena. Umožní vyniknúť nežnej krivke krku a zároveň zvodne pôsobí na mužské pokolenie. Predné pramene si mierne natupírujte, prehoďte dozadu, vrch uhlaďte hrebeňom a upevnite vlásenkou vo farbe vašich vlasov. Zostatok vlasov sčešte dozadu, zviňte do tzv. „banána“ a prichyťte ozdobnou sponou. Prelakujte silne tužiacim lakom.
1 Efektné vrkôčiky
Kombinácia módnych zapletených vrkôčikova nežných vlniek? Ak vás oslovil účes, ktorý má modelka Barborka, vyzbrojte sa trpezlivosťou, párom šikovných prstov a hor sa do toho. Vyfénované vlasy si rozdeľte bočnou cestičkou. Na jednej strane si vytvorte pomocou priberania jednotlivých pramienkov (ako keby ste si chceli spraviť priberaný vrkoč) štyri vrkôčiky. Zostatok vlasov natočte na elektrické natáčky. Počkajte, kým natáčky vychladnú, a vlasy z nich vyberte. Nerozčesávajte, len jemne rozmotajte prstami a nad uchom zopnite ozdobnou sponkou.
2. Roztopašné vlnky
Kto by netúžil stať sa aspoň na chvíľu princeznou, ktorej neodolá žiaden princ? Vyčesané kučierky pôsobia súčasne nežne aj zvodne. Do vlhkých vlasov si naneste tužidlo na tvarovanie vĺn a natočte na papiloty do výšky uší. Po vysušení papiloty vyberte z vlasov a prečešte prstami. Na temene hlavy oddeľte jeden stredne veľký prameň, ktorý zľahka natupírujte, nadvihnite a pripevnite dozadu ozdobnou sponkou. Zvyšné vlasy sčešte dozadu a vytočte nahor. Pripevnite sponkami, pričom končeky vlasov nechajte voľne splývať. Nakoniec poriadne prelakujte lakom. Teraz by to chcelo už len toho princa...
3. Krehká kvetinka
Módne móla sú plné kvietkovaných šiat a doplnkov. Skúste si kvietkami ozdobiť aj svoju korunu krásy. Suché vlasy rozdeľte bočnou cestičkou a natočte na stredne veľké elektrické natáčky. Po vychladnutí ich vyberte a vlasy opatrne sčešte na jednu stranu, pričom ich na temene uhlaďte voskom a spojte pri uchu ozdobnou gumičkou s motívom kvietka. Tento účes vyzerá skvele, aj keď na jednej strane necháte popri tvári splývať niekoľko „neposlušných“ pramienkov. (Gumička s kvetinkou: Pink, 89 Sk)

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.