Choď na obsah Choď na menu
 


da sa zbalit chalan vo fitku?

11. 3. 2008

tento clanok je z casopisu emma:

Chcete vedieť, či sa fakt dajú v posilňovni zbaliť zazobaní muži? Od osobných trénerov sme vymámili rady, ako ich na prvý pohľad rozpoznať a nenápadne sa k nim priblížiť.

16.08.2007


 

Hovoríte si, že bohatí majú určite súkromnú posilňovňu u seba doma a nájsť ich vo verejnom fitcentre bude problém? Asi áno, navyše im pri cvičení určite robí spoločnosť manželka aj s deťmi. Do klasického fitka si to namieria skôr slobodní milionári. Prečo aj nie, veď pekné dievčatá sa im tu priam ponúkajú ako naservírované na tanieri. Zaujímalo nás, na aké baby vlastne letia. Ja som skúsila úlohu polonahej „pipky“, hoci sa za ňu vôbec nepovažujem. Neodmietnem nedeľný koláč, len aby som nepribrala. Čo sa týka môjho štýlu, nosím aj kúsky z minulej sezóny, nepotrpím si na umelé nechty a z veľkých výstrihov mávam hrôzu. Preto som si ťažšie zvykala, keď som sa musela zahrať na výstrednú lovkyňu. Naopak, kamarátka toho mala na sebe oblečeného podstatne viac. Ktorá mala u chlapov väčší úspech?

Ako zavetriť milionára

Najprv sme si museli ujasniť, ako vlastne takého milionára v posilňovni spoznáme. Osobný tréner Iľja ich vďaka svojej práci dokáže odhaliť pomerne rýchlo. „Dnes už má každý druhý značkové oblečenie. Aj tí, čo sa v ňom len tak cielene ,nosia‘. V skutočnosti to s ich finančnou situáciou nemusí byť vôbec také ružové. Preto si skôr všimnite, v čom prichádza oblečený do šatne. Či má moderný účes, manikúru, špičkový MP3 prehrávač alebo hodinky.“ Ďalšia rada znie: Cvičeniu venujte maximálne hodinku a pol. Inak vzbudíte dojem, že nemáte nič lepšie na práci alebo, v tom horšom prípade, trpíte anorexiou. Osobná trénerka Denisa si spomína na klientku, ktorá chodila do fitnescentra aj trikrát za deň, z toho raz len na kávu. Takto dopadnúť nechceme.

 

Lov sa začína

Vyzbrojené inštrukciami sme si to namierili do jednej z vychytených bratislavských posilňovní. Vstup je pekne mastný, no ak chceme naraziť aj na pánov s tučnejším kontom, musíme zainvestovať. Kamarátka Zuzka sa navlečie do dlhých teplákov a mikiny, ja do obtiahnutého krátkeho topu a ultramalých šortiek, z ktorých mi div nevylieza polovica pozadia. Cítim sa ako nahá, ale mužské oko treba predsa poštekliť. Vlnité melírované vlasy som si stihla ráno vyžehliť, aby bol môj look profesionálnej „pipky“ dokonalý. Zjavne nie som jediná, ktorá si privstala. Dve blondínky stojace vedľa nás vyzerajú, akoby práve prišli od francúzskeho kaderníka. Ako vychádzajú, zastavia sa ešte pred zrkadlom a dôkladne sa poobzerajú. Jedna z nich zistí, že si nechtiac rozmazala linku pod okom, a chybičku krásy ide ihneď napraviť. To mi pripomína, že si mám pred cvičením ešte namaľovať pery.

 

Dráždi ich pot

Hoci je len pol deviatej ráno, v posilňovni je plno. Vykročím rovno k bežiacim pásom, zatiaľ čo Zuzke sa viac páčia steppery. Päť minút venujeme rozcvičke. Musíme totiž pôsobiť, že vieme, čo robíme, aj keby sme boli v posilňovni prvýkrát. Po prvom kilometri behu mi začína byť pekne horúco a po páse mi stekajú kvapôčky potu. Podľa mojich mužských kamarátov je to vraj sexi. Takisto ako cviky, v ktorých sa napínajú prsia či zadok. Po dvadsiatich minútach mám dosť. Keď sa otočím, stretnem sa pohľadom s vysokým blondiakom, ktorý práve cvičí na stroji umiestnenom priamo za bežiacim pásom. Bože, keď si predstavím, že mal priamy výhľad na môj natriasajúci sa zadok! Nič to, možno ho zaujal. „Všimni si, ako stepuje to dievča na konci. Takmer celý zadok vypučí do uličky a neustále sa obzerá okolo seba. Cítiš jej silný parfum?“ upozorňuje ma Zuzka, keď k nej pristúpim. Asi je tu tiež preto, prečo my. Navyše sa snaží o výraz harmónie pestovaného tela a vysokého IQ. Provokačne totiž číta serióznu dennú tlač. Veľmi nenápadné.

 

Čo hovoria tréneri

Chcem zistiť viac o tom, ako v posilňovni balia iné ženy, a dávam sa do reči s trénerkou Hankou: „Keď sú si vedomé svojich fyzických proporcií, tak ich zvýraznia. Umelé prsia ešte viac stlačia do miniatúrneho trička alebo robia cviky, ktorými pútajú pozornosť na isté partie tela. No možno sa mýlim a je to ich štýl cvičenia. Nevšimla som si však, že by išli rovno za mužom. Skôr po ňom pozerajú a čakajú, že ich osloví.“ Osobná trénerka Denisa zasa tvrdí, že lovkyne idú schválne do tej časti fitnescentra, v ktorej posilňuje ich objekt: „Hoci majú vyhradený špeciálny priestor na cvičenie na fitlopte či žinenke v zadnej časti fitnescentra, potiahnu si podložku dopredu k strojom, aby boli na očiach. Zúfalejšie sa v snahe upozorniť na seba pýtajú mužov cvičiacich okolo, či to robia správne.“

 

Činky zaujímavejšie ako baby

Tak takúto taktiku so Zuzkou radšej vynecháme. Skúšame pár cvikov na posilňovacích strojoch. Na jednom z nich je naložených neskutočných sto kíl železa, a tak máme výbornú príležitosť poprosiť niekoho o pomoc. Zuzka si vytypuje fešáka v tričku bez rukávov, ktorý nám záťaže zloží a vracia sa späť k svojim činkám. Bez toho, aby nám venoval jediné slovo. Nič to, možno sa chytí niekto iný. Tento predsa môže byť zadaný alebo sa mu jednoducho nepáčime. Ako pokračujeme v cvičení, započujeme hlasnú konverzáciu partie mladých dvadsaťročných chalanov. Smiech počuť až na druhú stranu posilňovne. „Muži ani tak nevyštartujú po žene. Skôr sa snažia zaujať hlasnou konverzáciou, vedú dvojzmyselné rečičky, na ktorých sa zabávajú. Jasný znak, že v ich okolí je niekto, kto sa im páči,“ tvrdí Denisa. Skúšame teda cvičiť v ich tesnej blízkosti. Zuzke sa ako naschvál zasekne šikmá lavička a ani za svet ňou nevie pohnúť. Zrazu za sebou počuje mužský hlas: „Môžem ti pomôcť?“ navrhne jeden z partie. Z mládenca sa vykľuje osobný tréner, ktorý sa Zuzke ponúkne. Samozrejme, že ju môže trénovať – za peniaze. Vraj je to bežný postup osobných trénerov, ktorí si takto zvyknú naháňať klientov. Môže sa stať, že sa im žena aj zapáči, no zväčša držia vzťahy na profesionálnej úrovni. Inak by predsa prišli o zárobok.

 

Skóre jedna nula pre cudzincov

A tak sme zistili, že je vlastne úplne jedno, či ukážete zo svojho tela viac, alebo menej, boháča ani neboháča vám to do cesty nemusí zoslať. „Čo si budeme hovoriť, dnes treba mužom jasne naznačiť, že sa nám páčia. Málo si veria, a tak nestačia pohľady. Treba ich jednoducho osloviť. Tak napríklad, keď si bude dávať pri bare energetický kokteil, choďte si kúpiť niečo aj vy. Opýtajte sa ho, čo to pije,“ komentuje záver nášho prieskumu trénerka Hanka a dodáva, že za vyzývavými lovkyňami sa v posilňovni pozrú skôr zadaní. Takéto ženy sa totiž priam ponúkajú a muži, ktorí si hľadajú partnerku na vzťah, sa ich boja. Jediní, ktorí sa ako-tak chytili, boli sympatickí Španieli. Pekne sa na nás usmiali a dali sme sa do reči. Zaujímalo ich, či sem chodíme často a či ideme po tréningu do práce, alebo ešte študujeme. Nevypýtali si síce naše čísla, no chceli vedieť, či prídeme do posilňovne aj ďalší deň. Svojich „mučačov“ sme tam na druhé ráno skutočne našli. Keby nebola kamarátka zadaná a ja pred dlhším odchodom do zahraničia, možno by z toho nakoniec bolo aj niečo viac...